15.05.2013 – 15.06.2013 “Орієнтація на місцевості” Національний художній музей України

National Art Museum of Ukraine
STEDLEY ART FOUNDATION
present exhibition project
“Terrain Orientation, National Art Museum of Ukraine, Kiev”
15.05-15.06.2013

Національний художній музей України
STEDLEY ART FOUNDATION
презентують виставковий проект
«Орієнтація на місцевості»
15.05–15.06.2013
Нам лише здається, що світ навколо давно відомий та описаний. Насправді він ще чекає свого мистецького осмислення. Нова країна на мапі Європи з великим історичним минулим – Україна – і сьогодні залишається невідомою й загадковою, як для громадян світу, так і для власних мешканців. Її ще потрібно розгадати, розкодувати приховані в ній символічні послання. Головний парадокс глобалізації: що більш уніфікованим стає світ, то важливіші для нього відмінності, змісти, які несуть в собі ландшафти – місця зустрічей просторів і подій. Історія розгортається на місцевості, а тому пейзаж є соціальним. Тим більше, що й він не «стоїть на місці», постійно змінюється, в ньому утворюються нові локуси, нові території напруги, де «в просторі ми прочитуємо час».
Український пейзаж – це історія, географія і політика. Він постає з мозаїки культурних стереотипів, суспільних дискусій, особистих візій і соціальних протиріч. Головне гасло нашого часу – «Схід і Захід разом» – фіксує проблему країни, де за кожним її регіоном – власний історичний шлях і досвід, своє непросте сьогодення.
Художній проект «Орієнтація на місцевості» по-своєму представляє сучасний український простір, з його правдами і вигадками, мріями і реальністю, з чудовою природою, подарованою нам долею, і наслідками її безпорадного використання. Через сучасне мистецтво: твори живопису, графіки, фото та відео – він розгортає захоплюючий діалог з глядачем про «найголовніше»: нашу країну в її минулому і теперішньому, закріпленому в природному та рукотворному пейзажі навколо нас. Учасники виставки – широко відомі та молоді українські художники різних творчих спрямувань. Їхнє бачення «світу навколо» – емоційне і аналітичне, критичне та іронічне, але завжди особистісне і зацікавлене. Їхнє мистецтво, багатозначне, яскраве, відкрите для роздумів та дискусій, здатне долати омани інформаційних шумів, звертаючись своєю образною мовою до кожного з глядачів.
В проекті візьмуть участь: А. Войтенко, А. Криволап, О. Клименко, О. Тістол, В. Сидоренко, Р. Мінін, М. Скугарєва, М. Маценко, М. Вайсберг, П. Маков, Л. Наконечна, І. Гайдай, В. Марущенко, Т. Сільваші, О. Животков, О. Сай, І. Гусєв, Г. Зіньковський, П. Керестей, Ю. Соломко, О. Чепелик, І. Гільбо, А. Савадов, Н. Білик, В. Цаголов, С. Рябченко, М. Куликовська
Back to Top